Elektro Gitar Kursu

Ders Öğretmeni
Mustafa Gültekin-Deniz Kömek
Kurs Tarihi
2021-2022
Telefon
0352 234 10 11
Kategori
Elektro Gitar Kursu


Bu ses sizi sizden alıyorsa, müthiş bir elektro gitar ders deneyimi için sizi bekliyoruz.

Tüm serüven , 1920'de Eddie Durham isimli bir gitaristin, gitar gödvesinin içine elektronik metal bir sistem yerleştirmesiyle başladı. 1920 lerin sonunda ise RCA Electronics 'in ürettiği anfileri, gitara adapte eden Les Paul ise elektro gitarın temelini atmış oldu. Les Paul elektro gitarın mucidi sayılmaktadır. 
Dönemin en büyük gitar markası Gibson'dan gitarı geliştirmek için olumsuz yanıt alınca, yolu Leo Fender ile kesişir ve Fender markası doğar. 1950' lerde efsanevi Telecaster'i piyasaya sürerler. 

Elektro Gitarla hangi tür müzikler yapılabilir?

Elektro gitar kasa modelinize bağlı olaraka, metal, rock, pop, blues ve caz müzikler yapılabilir. Elektro gitarlar zengin bir seçenek sunar. 

Elektro Gitar kursuna kaç yaşında başlanılabilir?

Eğer size önce klasik gitarla başlamanız gerekir, sonra elektro gitara geçebilirsiniz dedilerse, bu cümleyi unutun gitsin! 16 yıldır okulumuzda onlarca 6 veya 7 yaşında çocuk direkt elektro gitardan başladılar. Şimdi çoğu üniversiteyi bitirdi bile. Öğrenci kendisini elektro gitara yakın hissediyorsa, klasik gitarda vakit kaybetmeye hiçde gerek yok. 

Elekro Gitar Kursu nasıl işlenmektedir?

Dersler haftada 1 ya da 2 seans şeklinde işlenir. 1 ders süresi 45 dakikadır. 

Hangi boyda yada hangi gitarı almalıyım?

Küçük öğrenciler için junior gitarlarımız bulunmaktadır. Gitar modeli seçimini ise mutlaka öğretmenimizle görüşüp karar vermelisiniz. Bu konuda size en iyi danışmanlık ve gitar çeşitlerini sunmaktayız.  Elektro gitarda, stratocaster, telecaster, les paul , v kasa gibi modelleri bulunmaktadır. 

Ne kadar sürede öğrenirim?

Bütün kurslarımızda zaman zaman karşılaştığımız bu sorunun net bir cevabı yoktur. Öyle ki, öğrenmenin sonu yoktur. Ancak bu soru şöyle cevaplanabilir, gitara hakimiyetinizin sağlanması ve anlaşılır eserlere geçilmesi ortalama 3 aydır.

''Musiki öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım; ama hala içine giremedim.'' Dede Efendi (1778-1846)

Kurs dönemlerimiz

Kurslarımız kontenjan dahilinde öğrencinin başvurduğu anda kişiyle özel  planlanmakla birlikte, genel kurs dönemlerimiz şu şekildedir. 

Yaz Dönemi paketleri: 1 Haziran -31 Ağustos tarihleri arasındadır. 
Güz Dönemi  Paketleri: 1 Eylül -31 Ocak  tarihleri arasındadır
Bahar Dönemi  Paketleri: 1 Şubat -31  Mayıs tarihleri arasındadır.
Yıllık Paketler: 1 Haziran -31 Mayıs tarihleri arasındadır.